2013-03-15 20:13:20• hírek • Szatmár.ro

Három ponttal tért haza az Olimpia Nagyváradról

Az Olimpia hátrányból fordított, 2-3 arányban győzte le a Fugyivásárhely csapatát.

Az utóbbi napok esőzései, majd a havazás alaposan megnehezítette a két csapat dolgát. A jelek szerint azonban a meteorológiai viszonyokhoz az Olimpia tudott inkább alkalmazkodni, hisz Gavrilescu révén a fél óra elteltével megszerezték a vezetést. Ezt újabb fél óráig meg is tartották, ekkor azonban a Fugyivásárhely öt perc alatt fordítani tudott: előbb Lupescu, majd Moise talált Suta kapujába.

A vendéglátók azonban alig négy percig örülhettek előnyüknek, hisz a 73. percben Dragos büntetőből kiegyenlített. Őrült periódusa volt ez a meccsnek, hisz alig kilenc perc leforgása alatt ez volt a harmadik találat.

Arról, hogy a végjáték még őrültebb legyen, Marinas gondoskodott, aki az utolsó pillanatokban egy remek szabadrúgással megszerezte a győzelmet is a szatmáriaknak. Az Europa múlt heti legyőzése után újabb győzelemmel kezdi tehát a tavaszt az Olimpia és mivel az éllovas Vajdahunyad ebben a fordulóban nem lép pályára, a sárga-kékek hátránya pillanatnyira 7 pontra csökkent.

III. Liga, 15. forduló, 5. csoport:

Fugyivásárhelyi CS-Szatmárnémeti Olimpia 2-3
gólok: Lupascu (64.), Moise (69.), illetve Gavrilescu (30.), Dragos (73. - tizenegyesből), Marinas (90.)
Az Olimpia összeállítása: Suta - Mos (Danila 70.), Muresan Fl, Iuhas (Homorozan 83.), Glodean, Hanus, Micas, Villand (Marinas 83.), Gavrilescu, Feier (Dragos 55.), Kinczel.